Yongnuo plánuje uvést na trh objektivy 50 mm a 35 mm pro Nikon

Čínský výrobce fotografického příslušenství Yongnuo se nechal slyšet, že plánuje vydání dvou nových objektivů pro fotoaparáty Nikon. Jednat se bude o ohniska 50 a 35 mm. Už v červenci 2015 by se tak na trhu měl objevit objektiv 50 mm se světelností f/1,8. Následovat má 35 mm f/2 v říjnu 2015. Bližší specifikace ani ceny objektivů zatím nejsou známy.

Yongnuo však již v předešlých měsících prorazil na trh s klony objektivů stejných ohnisek pro fotoaparáty Canon. Když byl v loňském roce vydán objektiv 50 mm f/1,8, stál přibližně polovinu ceny originálního objektivu od Canonu.

Objektivy Canon 50 mm/f1,8 a Yongnuo 50 mm f/1,8

Objektivy Canon 50 mm/f1,8 a Yongnuo 50 mm f/1,8

Designem jsou objektivy velmi podobné, liší se pouze menším počtem prvků a komponentů v konstrukci. Co se týče výkonu, v recenzích nedopadla čínská verze objektivu zle. Např. kanál DigitalRev TV čínskou padesátku ohodnotil jako odpovídající své ceně, kvalitu obrazu pak jako slušnou.

Poslední aktualizace 23. května 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře