Výstavy v srpnu: Dokumentární snímky v Praze, Olomouci i Plzni

Srpnový výběr tipů na výstavy se bude točit kolem dokumentární fotografie. Celkem vás pozveme na tři různé expozice.

První z nich se koná v malé příjemné Galerii Václava Špály na ulici Národní v Praze. Vystavují tu soubor snímků českého fotografa několikrát oceněného v soutěži Czech Press Photo – Karla Cudlína. Černobílé tisky shrnují jeho dokumentární zájem. Najdeme tu výjevy z Žižkova ještě z let 80. minulého století, ale také novější snímky z Ukrajiny či z Izraele. Výstava potrvá do 28. srpna a navštívit ji můžete denně od 11 do 19 hodin.

lange

Autor: Dorothea Lange

Plzeňská Židovská obecAmerické centrum v Praze se společně vrací do historie USA k projektu Farm Security Administration. Ten byl založen americkou vládou v roce 1935 na podporu zemědělství v době hospodářské krize. Řada fotografů v té době měla za úkol zdokumentovat poměry na americkém venkově, a to včetně významných postav jako byla Dorothea Lange. Celkem vzniklo přes 270 tisíc fotografií. Výběr 250 z nich si můžete prohlédnout ve Velké synagoze v Plzni a to až do 31. října. Otevřeno je denně kromě sobot a židovských svátků od 10 do 18 hodin.

Autor: Arek Gola

Autor: Arek Gola

Aricdiecézní muzem Olomouc připravilo v Café Amadeus výstavu dokumentárního cyklu polského fotografa Areka Goly. Jeho tématem je život v oblasti Horního Slezska, kterému se Gola dlouhodobě věnuje. Horní Slezsko je region značně zdevastovaný těžkým průmyslem a soubor nazvaný Druhá strana cihly nahlíží do skromných a chudě vybavených slezských domácností. Golu zajímá, jak si s malými prostředky jejich obyvatelé zvelebují svůj životní prostor. Výstava bude přístupná do 18. září a otevřeno je denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.

Titulní fotografie: Karel Cudlín

 

Poslední aktualizace 12. srpna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích. Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře