Výstavy v červenci: Neznámé fotografie Jindřicha Štreita a Akta erotika

Kam se v červenci můžete podívat za dobrou a inspirativní fotografií? Přinášíme tipy na letní výstavy z různých koutů České republiky.

V olomouckém Muzeu moderního umění od konce června můžete zhlédnout snímky jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů Jindřicha Štreita. Pod názvem výstavy (Ne)známé fotografie 1978–1989 se ukrývá přes dvě stě fotografií, z nichž téměř polovina dosud nebyla publikována. Součástí expozice je také dvacetimetrový pás černého papíru pokrytý snímky z Štreitova známého cyklu Vesnice z let 1978 až 1988. Výstava potrvá až do 30. října, navštívit ji můžete vždy od úterý do neděle od 10 do 18 hodin v Muzeu moderního umění na ulici Denisova v Olomouci.

185-vystavy-banner

České centrum fotografie pořádá rozsáhlou výstavu Akta erotika mapující českou a slovenskou fotografii aktu z různých úhlů pohledu a v jejích dobových proměnách od vzniku žánru až po současnost. Na výstavě bude prezentováno téměř 180 autorů a budou ji provázet workshopy, přednášky a setkání s fotografy. Výstavu najdete v Galerii ABF na Václavském náměstí v Praze až do 4. září, otevřena je denně od 10 do 20 hodin.

Foto: Dana Kyndrová

Foto: Dana Kyndrová

Pokud již budete v Praze, můžete také navštívit nedalekou Leica Gallery na Školské ulici kousek od Václavského náměstí. Vystavuje zde Dana Kyndrová svůj projekt pojmenovaný S nimi a bez nich, v kterém se autorka věnuje zachycení přelomové etapy novodobých českých a slovenských dějin – dočasného pobytu sovětských vojsk na území Československa. Na místa fotografovaná na přelomu let 1990 a 1991 se vrací po 25 letech a doplňuje soubor o záběry, které i dnes připomínají pobyt vojáků na našem území. Galerie má otevřeno ve všední dny od 10 do 21 hodin, o víkendu od 14 do 20 hodin. Výstava potrvá do 9. září.

trestik

Návštěvu karlovarského filmového festivalu si můžete zpestřit výstavou balkonových snímků Tomáše Třeštíka. V galerii Na ochozu ve Vřídelní kolonádě vystavuje svůj už pět let trvající cyklus portrétů známých i běžných lidí na balkoně svého bytu. K vidění budou až do konce července.

Titulní fotografie: JinDřich Štreit

Poslední aktualizace 4. července 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře