Výstavu satirických fotomontáží Johna Heartfielda uvede Masarykova univerzita

Při příležitosti 70. výročí ukončení druhé světové války chystá Filozofická fakulta Masarykovy univerzity výstavu Proti válce! Muzeum města Brna zapůjčilo pro tuto událost fakultě soubor fotomontáží Johna Heartfielda.

Heartfield pocházel z Německa, ale žil v exilu v Československu a ve Velké Británii. Byl členem hnutí Dada a vášnivým odpůrcem nacismu. Ve své tvorbě byl tak velmi angažovaný a jeho koláže a fotomontáže se soustředily na kritiku Hitlera a nacistické ideologie, ale také na všechny formy demagogie, které mohou vést k válečným konfliktům.

Výstava bude zahájena pietním setkáním 5. května 2015 v 17.00 v aule Filozofické fakulty MU na ulici Arna Nováka. Bude ji možné shlédnout až do 22. května, a to ve všední dny od 8 do 20 hodin a o víkendech od 9 do 17 hodin. Vstup je volný.

Poslední aktualizace 30. dubna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře