Výstava v Chebu připomene čtvrtstoletí opavského Institutu tvůrčí fotografie

Je jedním z největší vysokoškolských ústavů specializovaných na fotografii v celé postkomunistické Evropě. Navštěvuje jej téměř dvěstě studentů a mezi jeho absolventy patří mimo jiné Dita Pepe nebo Tomáš Pospěch. Institut tvůrčí fotografie funguje v Opavě už 25 let a svou historii si připomíná putovní výstavou prací svých studentů a absolventů, tentokrát v chebské Galerii 4.

Výstava přináší kromě samotných fotografií také ozvučené projekce, ukázky maket studentských fotografických knih, bakalářských, diplomových a disertačních prací. Rozsáhlá retrospektiva tak představuje nejenom samotný institut, ale je také přehlídkou mladé české, slovenské a polské fotografie a jejich současných trendů.

Výstavu s názvem Čtvrtstoletí zahájí 18. března v 18 hodin vedoucí institutu Vladimír Birgus. Snímky zůstanou v Galerii 4 až do 29. dubna. Galerie sídlí na Františkánském náměstí v Chebu a otevřeno má od úterý do neděleod 17 do 18 hodin.

Poslední aktualizace 12. března 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře