Výstava mužských portrétů Dušana Kochola odráží duševní zrání

Jako kapka inkoustu ve sklenici mléka. Tímto připodobněním nazval fotograf Dušan Kochol sérii portrétů mužů, kterou od příštího týdne vystaví Galerie Fotografic. V černobílých snímcích jsou zakomponovány různě prosvítající inkoustové skvrny volně odkazující k Rorschachovu testu.

Autor se snaží zachytit konkrétní věk a stupeň vnitřního zrání muže a zároveň dochází ke ztotožnění se s portrétovanými osobnostmi a jejich stavem duševního vývoje. Abstraktní inkoustové skvrny vznikaly přímo na fotografických sezeních.

kochol2

Dušan Kochol je považován za jednu z velkých nadějí mladé slovenské generace fotografie. Vedle portrétů a módní fotografie se věnuje tvorbě autoreflexivních snímků. Je také zakladatelem fotografického festivalu OFF_festival Bratislava a šéfredaktorem magazínu FORM.

Výstava Kocholových fotografií bude zahájen vernisáží v úterý 17. května v Galerii Fotografic na Stříbrné ulici v Praze. Potrvá do 26. června.

Poslední aktualizace 15. května 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře