Výstava Gen Chochola shrnuje tvorbu jedné rodinné linie

V Malé věži pražského DOXu se na podzim usídlila výstava fotografií rodinného klanu Chocholů. V jejím centru stojí tvorba dokumentárního a portrétního fotografa Václava Chocholy. Jeho dílo uspořádali a vlastními snímky k němu přispěli dcera Blanka a vnuk Marek.

Chochola začíná fotografovat v šestnácti letech, díky zájmu o pražskou periferii se později sbližuje s uměleci Skupiny 42. Potkává a portrétuje herce, spisovatele i malíře, v jeho portfoliu najdeme snímky Milana Kundery, Jiřího Voskovce či Salvadora Dalího. Zachycuje konec války, první ročníky Pražského jara, ulice Paříže i Vietnamu. Za fotografii hrobu Jana Palacha byl zatčen a odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu.

Výstava Gen Chochola se koná potrvá v centru DOX na Poupětově ulici v Praze do 30. října 2015. Otevřeno je denně kromě úterý, plné vstupné stojí 180 Kč, snížené pak 90 Kč a platí pro všechny probíhající výstavy.

Poslední aktualizace 5. října 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře