Vlajková loď Sony má nového nástupce a7R II

Vysoce ceněná bezzrcadlovka Sony a7R se dočkala druhé, ještě výkonnější verze. Nový model je jako první fotoaparát na světě opatřen full-frame snímačem CMOS se zpětným osvětlením, který poskytuje rozlišení 42,4 Mpix a citlivost rozšiřitelnou až na ISO 102 400.

ph_3

ph_6

 

Kromě extra vysoké světelnosti se může fotoaparát pochlubit až o 40 % rychlejším ostřením, než má jeho předchůdce. Takové zlepšení má na svědomí 399 ostřících bodů s fázovou detekcí a 25 kontrastních bodů. Za zmínku určitě také stojí pětiosá stabilizace obrazu, kterou byl vybaven už starší model, nebo životnost závěrky čítající 500 tisíc cyklů.

ph_9

Sony a7R II také umožňuje nahrávat 4K videa v různých formátech včetně Super 35 mm a full frame. Fotoaparát bude dostupný od srpna 2015 v přepočtu za cca 80 tisíc Kč. Podrobné specifikace najdete na webu Sony.

Poslední aktualizace 11. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře