Vláda spotřebičů

Tři zákony robotiky, které formuloval Issac Asimov ve své knize posloužily jako inspirace Italskému fotografovi. A jak to dopadlo?

Zajímavou práci odvedl italský umělec Francesco Romoli na svých snímcích ze série „Pohlednice z budoucnosti“, které jsou směsicí klasické portrétní fotografie 19 století se sci-fi. Autor používá různé elektrické spotřebiče a nahrazuje jimi části těl fotografovaného subjektu. Výsledek je zároveň surrealistický, klasický, zaměřený na minulost i budoucnost. Autor sám netají že je ovlivněn počítači a technikou, což potvrzuje i jeho titul z informačních technologií. Více o autorovi naleznete na jeho stránkách, zde.

Z cyklu Postcards From The Future – Francesco Romoli.

Poslední aktualizace 12. února 2014

4 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře