Vítězem World Press Photo 2016 se stal Warren Richardson se snímkem ze srbsko-maďarské hranice

Hlavní cenu za snímek roku v prestižní soutěži World Press Photo 2016 získala fotografie s názvem Hope for New Life australského fotografa Warrena Richardsona. Snímek ilustrující nesnáze syrských uprchlíků zachycuje muže, který skrze ostnatý drát střežící hranici mezi Maďarskem a Srbskem podává malé dítě.

Uprchlická tematika vynesla vítězství za celou sérii snímků také fotografovi Sergeji Ponomarevovi v kategorii General news. Mezi vítěze však pronikla i jiná aktuální témata. Za svůj snímek Haze in China zachycující město Tianjin zahalené v hustém kouři po explozích v místní průmyslové zóně si fotograf Zhang Lei vysloužil první místo v kategorii věnující se současným problémům. V téže sekci, avšak za sérii snímků, zvítězil Mário Cruz s reportáží o krutém zacházení se senegalskými chlapci v islámských školách Daaras.

sergeiponomarev

Sergei Ponomarev

zhanlei

Zhang Lei

Do soutěže se jako aktér vítězné fotografie v kategorii sportu dostal také český lyžař Ondřej Bank, jehož pád v závodě v Coloradu zachytil Christian Walgram.

Porotci vybírali nejlepší snímky uplynulého roku z téměř 83 tisíc fotografií od 5 800 autorů. Fotogalerii všech vítězů si můžete prohlédnout na stránkách soutěže.

mariocruz

Mário Cruz

christianwalgram

Christian Walgram

 

Titulní fotografie: Warren Richardson, World Press Photo of the Year

Poslední aktualizace 18. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře