Vánoční rámečky do Zoner Photo Studia

Na začátku prosince jsme na webu zoner.cz vypustili adventní kalendář, ve kterém naleznete mimo jiné i sadu vánočních rámečků. Jak je nainstalovat a použít?

Instalace

Z našeho adventního kalendáře si stáhněte instalační soubor.

Soubor spustíte a potvrdíte první obrazovku tlačítkem Další. Pokud máte Zoner Photo Studio 16, tím to pro vás končí, máte nainstalováno. Máte-li jakoukoliv jinou verzi, stačí změnit cestu, kde je ZPS nainstalováno – například u ZPS 15 stačí v editačním poli přepsat 16 na 15. Rámečky fungují na všech verzích programu Zoner Photo Studio, stačí zadat jeho umístění na disku.

Pokud máte jinou verzi než ZPS 16 nebo ZPS nainstalované na nestandardním místě, stačí změnit adresu.jpg

Pokud máte jinou verzi než ZPS 16 nebo ZPS nainstalované na nestandardním místě, stačí změnit adresu.

Jakmile máme rámečky nainstalovány, můžeme je aplikovat na naše fotografie. Otevřeme si Zoner Photo Studio a v modulu Editor se dostaneme k funkci Obálky, buď přes horní menu Efekty nebo skrze pravý panel, možnost Filtry.

V Obálkách vybereme z nabídky Obálky složku Vánoce a vidíme deset nově nainstalovaných vánočních šablon.

Takto vypadá nabídka funkce Obálky.jpg

Takto vypadá nabídka nástroje Obálky.

Kliknutím na šablonu se nám zobrazí na naší fotce vrstva s šablonou. Z nastavení je nejdůležitější Měřítko, se kterým se snažíme trefit nejlepší možné orámování obrázku. Užitečné může být také přizpůsobení poměrům stran obrázku, to vede k tomu, že váš rámeček bude mít tvar/poměr vaší fotografie.

Použití obálek resp. vánočních rámečků není žádná věda. Můžete je dokonce aplikovat dávkově na více fotek, pomocí funkce Hromadné úpravy (Ctrl+Q).

Poslední aktualizace 12. prosince 2013

43 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Redakce

Milujeme fotografii a tvoříme pro vás Zoner Photo Studio. Přinášíme vám články nejen o něm, ale také o dalších oblastech fotografie.

Číst všechny články.

Komentáře