V soutěži Hasselblad Masters byla oceněna také slovenská fotografka

Výrobce středoformátových fotoaparátů Hasselblad vyhlásil výsledky své soutěže Masters za uplynulý rok. Soutěž je rozdělena celkem do deseti kategorií a vítěz každé z nich si odnese high-endový středoformát.

2015-Portrait-1433096653488_portrait1_large

Natálie Evelyn Benčičová, vítězka kategorie Portrét

Mezi nejlepší fotografy v pojetí Hasselblad Masters se v kategorii Portrét probojovala také mladá slovenská fotografka Natália Evelyn Benčičová, na jejíž sérii Asymptote jsme před nějakou dobou upozorňovali. Z dalších vítězů se například v kategorii Street/Urban umístil íránský fotograf Ali Rajabi se snímkem zasněženého bulváru, s originálním zátiším ze své vlastní svatby s jiným mužem vyhrál v kategorii věnované svatební fotografii John Paul Evans. Kompletní výsledky i s profily fotografů najdete na stránkách Hasselblad.

Soutěže se mohou zúčastnit fotografové aktivně fotografující nejméně tři roky, na značce či typu používaného fotoaparátu nezávisí. Vítězové pak mohou užívat titulu Hasselblad Master doživotně.

John Paul Evans, vítěz v kategorii Svatba

2015-Wildlife-1432044439806__MG_6370-Edit-2_large

David Peskens, vítěz v kategorii Wildlife

2015-Art-1428189568057_KaterinaBelkina_The_Sinner_large

Katerina Belkina, vítězka kategorie Art

Titulní fotografie: Ali Rajabi, vítěz kategorie Street/Urban

Poslední aktualizace 19. ledna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře