V Českých Budějovicích dostanou prostor mladí slovenští fotografové

České Budějovice pořádají od 12. do 21 února letošního roku Dny slovenské kultury. Kromě koncertů, gastronomie, filmů nebo divadla se budou věnovat také mladé slovenské fotografii. V Galerii Nahoře se představí dvojice studentů fotografie – Luboš Kotlár a Ján Skaličan.

Foto: Ján Skaličan

Foto: Ján Skaličan

Oba autoři jsou studenty bakalářského ročníků na Katedře fotografie a nových médií na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Ján Skaličan má za sebou sólové i kolektivní výstavy, v roce 2014 obdržel cenu Slovak Press Photo v kategorii mladých fotografů do 25 let. Taktéž Kotlár má na kontě několik vlastních i skupinových výstav.

Výstava započne vernisáží 19. února v 17 hodin a potrvá až do 13. března 2016. Galerie Nahoře sídlí v Českých Budějovicích na Senovážného náměstí. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin.

Titulní fotografie: 2x Luboš Kotlár

Poslední aktualizace 12. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře