Uměleckoprůmyslové muzeum představí dosud nevystavené Sudkovy architektonické snímky

Josef Sudek je jednou z nejrespektovanějších postav české fotografie. Jeho cykly Z invalidovny, Svatý Vít, Okno mého ateliéru nebo Praha panoramatická patří k tomu nejznámějšímu z jeho tvorby. Sudek se však také věnoval zakázkové fotografii, mezi niž patřila i spolupráce s předními architekty. Snímky staveb Josefa Gočára, Pavla Janáka, Jaroslava Fragnera a dalších počínaje tímto týdnem vystavuje Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze.

Výstava s titulem „Milerád budu fotografovati moderně moderní architekturu.jpg“ zahrnuje snímky, které doposud veřejně vystaveny nebyly. Najdeme na nich Gočárovy nové stavby v Hradci Králové, kostel sv. Václava ve Vršovicích nebo elektrárnu ESSO v Kolíně. V snímcích se odráží fotografova schopnost přizpůsobit vlastní charakteristický rukopis výrazně modernímu tématu.

Výstava potrvá od 18. května do 18. září a najdete ji v Domě U Černé Matky Boží na Ovocném trhu v Praze. Otevřeno je denně kromě pondělí.

Poslední aktualizace 17. května 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře