Tři roky války v Sýrii

V březnu tomu byly právě tři roky od začátku občanské války v Sýrii. Ačkoli naše zraky se v poslední době upíraly především směrem k Ukrajině, fotografie reportérů nás přesvědčují o stálé vážnosti konfliktu.

Spor začal 15. března 2011 poklidnými demonstracemi a rozvinul se v roce 2012 do občanské války. Odpor obyvatelstva proti stávající vládě strany Baas a prezidentu Bašáru al-Asadovi stále trvá. V srpnu 2013 došlo v Sýrii dokonce k použití chemických zbraní. Která ze stran stojí za útokem však není jasné, jelikož se strany obviňují vzájemně.

Od začátku konfliktu si válka vyžádala 130 000 mrtvých, z nichž více než třetina jsou civilisté. V současné době hrozí Sýrii také humanitární krize. Urgentní pomoc potřebuje dle OSN 9,3 milionu obyvatel v oblasti a pravděpodobnost ohrožení života roste i u pracovníků humanitárních organizací. Server Atlantic nám přináší aktuální snímky z konfliktu ve své galerii.

Snímek pořízen organizací United Nations Relief a Works Agency 31. ledna ukazuje dav lidí, kteří se řadí k získání jídla v Damašku.

Poslední aktualizace 23. dubna 2014

7 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře