Tokina představuje full frame objektiv AT-X 24–70 mm f/2,8 PRO FX

Pro mnohé fotografy je objektiv s ohniskem 24–70 mm a světelností f/2,8 nepostradatelným kouskem ve výbavě. Právě těmito parametry disponuje i nový Tamron, který byl již předběžně představen v únoru v Japonsku.

Objektiv je zkonstruován z 15 optických členů v 11 skupinách, 3 lisované asférické prvky slouží pro dosažení vyššího kontrastu a ostrosti, další tři SD (Super-low Dispersion) členy mají minimalizovat chromatické aberace. Ostření zajišťuje rychlý a tichý motorek Silent Drive Module. Minimální zaostřovací vzdálenost je 38 cm.

K objektivu je možné použít filtry o průměru 82 mm. Váží 1 010 gramů. Objektiv je určen jak pro full frame tak pro APS-C snímače a dostupný bude pro bajonety Nikon a Canon. Tokina 24–70 mm f2,8 PRO FX by měl být dostupný od srpna 2015. Cena byla stanovena v přepočtu na přibližných 25 tisíc Kč.

Ukázkové snímky:

Screenshot_3

Screenshot_4

tokina1

AT X 24 70 F2.8 PRO FX

Poslední aktualizace 25. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře