Tiny1 – malý fotoaparát, který sahá až ke hvězdám

Tři nadšenci spojili své síly v projektu TinyMOS a rozhodli se vytvořit kapesní fotoaparát speciálně určený pro astrofotografii. Na serveru Indiegogo se chystají během tří týdnu spustit kampaň na podporu svého projektu a zveřejnili také první specifikace navrhovaného přístroje.

Tiny1 snímá fotografie v rozlišení 2688 x 1520 a natáčí video v 2,5K. Má zabudovánu Wi-Fi a také aplikaci rozšířené reality. Ta umožní uživatelům hledat specifické objekty na noční obloze nebo zobrazit si místo, kam je kamera namířena i přes zataženou oblohu.

search-1

Fotoaparát disponuje objímkou C-Mount (nachází se např. na 16mm filmových kamerách), bude možné však použít objektivy Nikon, Canon nebo další s pomocí adaptéru.

Plánovaná cena zatím není známa, bližší detaily budou zveřejněny se začátkem kampaně na Indiegogo. Aktuality o projektu můžete sledovat na jeho webových stránkách.

Poslední aktualizace 20. května 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře