Teleobjektivy Nikkor 500 mm f/4 a 600 mm f/4 jsou venku

Po nedávných dohadech přichází společnost Nikon na trh s vylepšenými verzemi svých superteleobjektivů. Nikkor 500 mm a 600 mm f/4E FL ED VR jsou znatelně lehčí než jejich předchůdci a oba jsou opatřeny elektromagnetickou clonou pro konzistentnější a přesnější expozici při rychlém sériovém snímání. To určitě potěší nemálo sportovních fotografů.

1586050922

Nikkor 600 mm f/4E FL ED VR

Oba objektivy využívají lehkých fluoritových optických prvků, antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat a skel s extrémně nízkým rozptylem světla (ED), které slouží k minimalizování výskytu barevných vad a odrazů. U obou objektivů najdeme navíc redukci vibrací a ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) pro velmi rychlé a tiché automatické ostření. Fluorová vrstva na předním skle chrání objektiv proti vodě, prachu a nečistotám a umožňuje snazší čištění optiky.

Objektivy budou dostupné od poloviny července. Kompletní specifikace najdete na stránkách Nikon. Nikkor 500 mm se bude prodávat v přepočtu za přibližných 280 tisíc Kč a Nikkor 600 mm za 340 tisíc Kč.

Titulní fotografie: Nikkor 500 mm f/4E FL ED VR

Poslední aktualizace 2. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře