Technologie Post Focus společnosti Panasonic má umožnit dodatečné zaostření snímku

Panasonic vyvíjí funkci Post Focus, která má uživatelům umožnit zaostřit na libovolné místo na snímku poté, co jej pořídili. Funkce je založena na inovaci technologie 4K Photo, která umožňuje extrahovat snímky z 4K videa.

Při použití 4K Photo se fotografie ukládají rychlostí 30 snímků za sekundu, přičemž objektiv zaostří na přibližně 50 různých oblastí. Z těchto záběrů pak funkce vybírá finální snímek podle preferencí uživatele ohledně toho, na kterou oblast snímku má být zaostřeno. Toto místo označíte pouhým dotykem na displej fotoaparátu.

Panasonic slibuje fotografům, že díky jejich nové technologii se mohou vyvarovat špatně zaostřeným snímkům. Také by jim měla poskytnout širší pole pro kreativní práci. Funkce Post Focus by měla být součástí nového firmwaru pro modely Lumix DMC-GX8 a DMC-FZ330, který vyjde nejdříve na konci roku 2015 nebo začátkem roku 2016.

Fotografie: Panasonic

Poslední aktualizace 17. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře