Tamron vydává dvojici pevných světelných full frame objektivů

Dva nejnovější přírůstky v rodině objektivů Tamron – modely 85 mm f/1.8 Di VC USD a 90 mm f/2.8 Di VC USD – dostaly do vínku nejen výbornou světelnost ale také stabilizaci. Tu zajišťuje systém Vibration Compensation.

Objektiv s ohniskem 85 mm ukrývá LD a XLD prvky, které zabraňují vzniku odlesků a ghostingu. 9 lamel clony vytváří kruhový otvor. Sklo objektivu chrání fluoritová vrstva proti vlhkosti i nečistotám. O chod objektivu se stará ultrasonický motorek USD.

6720466848

Druhou novinkou je makroobjektiv 90 mm f/2.8, u nějž taktéž najdeme ochranou fluoritovou prvku, 9lamelovou clonu a LD a XLD prvky. Stabilizace obrazu je vylepšena o kompenzaci otřesů pomocí gyroskopu. Objektiv je rovněž vybaven USD motorkem.

Obě ohniska budou dostupná s bajonety pro Canon, Nikon a v plánu je také Sony Alpha. Cena pro 85 mm nebyla zatím stanovena, druhý z objektivů v přepočtu vychází na necelých 16 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 25. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře