Suzanne Pastor představí v Galerii Fotografic své experimenty

Experimentální přístupy, práce s dvojrozměrností fotografického tisku a jeho převod do třetího rozměru charakterizují dílo fotografky Suzanne Pastor. Zkoušením různorodých postupů v tvorbě fotografií je autorka známá už od 70. let a v těchto dnech je možné její dílo spatřit v pražské Galerii Fotografic na výstavě pojmenované Léta obskurnosti.

Suzanne Pastor využívá vrstvení snímků, trojrozměrných asambláží, své snímky také kombinuje s textem, vrací se ke kolážím, ručnímu kolorování či dalším přístupům, které provázely historii fotografie. V roce 1990 také stála u založení Pražského domu fotografie a byla jeho první ředitelkou.

Výstava potrvá v Galerii Fotografic do 3. ledna 2016. Otevřeno je denně kromě středy od 13 do 18 hodin a galerii najdete na ulici Stříbrné v Praze.

Poslední aktualizace 10. prosince 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře