Studenti fotografie zkoumají v DOXu místo člověka ve společnosti

Ještě necelé tři týdny probíhá v pražském DOXu výstava studentských fotografických prací (DIS)PLACE. Výstava je pokračováním projektu THIS PLACE, který inicioval fotograf Frédéric Brenner v roce 2006. Ten vyzval 12 uznávaných fotografů, aby se spolu s ním pomocí svých snímků pokusili znázornit svůj náhled na situaci v oblasti Izraele a Západního břehu Jordánu.

1

Lucie Sekerková

(DIS)Place volně navazuje na myšlenky tohoto projektu a předkládá fotografické reflexe studentů k pojmům Nomád, Migrant a Vyvrhel (Outcast). Do užšího výběr se dotalo 19 projektů, výstava předkládá dva vybrané pro každou kategorii, kterou doplňují dva cykly snímků reflektující všechny tři kateogrie zároveň.

1+(1)

Alena Korchová

Výstava potvrvá v pražském DOXu na Poupětově ulici do 12. října 2015. Otevřeno je denně kromě úterý, vstup do centra DOX vyjde na 180 Kč, snížené vstupné stojí polovinu.

Titulní fotografie: JANA HUNTEROVÁ

Poslední aktualizace 26. září 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře