Steve McCurry navštíví v září Prahu

Česká federace fotografického umění (ČFFU) pozvala do českých končin předního světového fotografa Steva McCurryho. V září představí výstavu s názvem Steve McCurry, Photographer na Staroměstské radnici v Praze, k níž vyjde také katalog v češtině a angličtině.

AFGRL-10001

První den výstavy dostanou návštěvníci jedinečnou možnost setkat se s výjimečným fotografem osobně na besedě, uspořádána bude také autogramiáda. Výstavní soubor představí průřez McCurryho tvorbou od událostí 11. září 2001 přes sovětskou invazi do Afghanistánu až k životu mnichů v buddhistických klášterech. Opomenut nezůstane ani slavný portrét afghánské dívky.

Retouched by Ekaterina Savtsova 04/03/2015

McCurryho zásadním tématem je válka a její důsledky v lidských osudech. Za svou tvorbu získal řadu prestižních ocenění včetně několikanásobného vítězství ve World Press Photo. Výstava bude zahájena 8. září 2015 na Staroměstské radnici v Praze. Potrvá do 30. září 2015.

Poslední aktualizace 23. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře