Sony představuje dva nové kompakty s 30x optickým zoomem

Kompaktní fotoaparáty HX90V a WX500 jsou novým přírůstkem v řadě Cyber-shot společnosti Sony. Sony tvrdí, že jde o nejmenší kompakty na světě, které nabídnou 30x optický zoom.

sony_cerny_h

Oba modely jsou opatřeny objektivem ZEISS Vario-Sonnar T* s optickou stabilizací a rozsahem 24-720 mm. Disponují 18,2megapixelovým snímačem CMOS s technologií „převráceného“ snímače, který je dvakrát citlivější na světlo než klasické snímače.

sony_lcd

LCD displej těchto fotoaparátů je možné vyklopit až o 180°, jednoduše s ním tak můžete pořídit autoportrét a své fotografie během okamžiku sdílet pomocí technologie NFC a Wi-Fi.

sony_hledace

Model HX90V má navíc vysouvací hledáček OLED a zabudovanou GPS, která ke snímkům automaticky přidává záznam o místu, kde byly pořízeny. Kompletní specifikaci najdete na stránkách Sony.

Uvedení fotoaparátů na trh se očekává v červnu, předpokládaná cena by se měla pohybovat okolo 9 tisíc Kč za model WX500 a 11 tisíc Kč za model HX90V.

 

Poslední aktualizace 15. dubna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře