Sony představuje čip pro chytré telefony s hybridním ostřením

Sony patří bezesporu k nejzdatnějším výrobcům fotografických snímačů poslední doby. Potvrzuje to i s novinkou určenou pro chytré telefony. Snímač IMX318 disponuje 22,5 Mpix, do světa smartphonů přivádí také hybridní autofokus a 3osou stabilizaci obrazu.

Čip o rozměrech 1/2,6 palce je vůbec prvním u chytrých telefonů, který se může hybridním ostřením pochlubit. Skloubením fázové detekce a detekce kontrastu dosahuje rychlost autofokusu až 0,03 s.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=1GSdgnB3-W4&w=560&h=315]
 

Senzor také umí natáčet videa ve 4K s frekencí 30 fps. Stabilizace obrazu se třemi osami si umí poradit nejen s roztřesením zařízení, ale zvládá korigovat také zkreslení objektivu.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Nx8dxw0RQcs&w=560&h=315]
 

Sony zahájí distribuci nového snímače IMX318 k výrobcům v květnu letošního roku. Nové technologie se tak možná dočkáme již brzy.

Poslední aktualizace 16. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře