Sony opět posouvá hranice citlivosti snímačů

S novým supercitlivým snímačem Starvis, který v tomto týdnu představila společnost Sony, se pravděpodobně ve svých fotoaparátech nesetkáte. Alespoň ne v blízké době. Dokazuje ale, že snaha podmanit si extrémně špatné světelné podmínky se stala hlavním bojištěm fotografické techniky.

Nový snímač Sony je určen pro vědecké a průmyslové využití. Sony v jeho případě ani neuvádí hodnotu ISO. Citlivost čipu je 2000 mV na 1 µm2, což zkrátka znamená, že v případě viditelného světelného spektra je možné dosáhnout opravdu vysoké obrazové kvality a rozsah zachycovaného světelného spektra se blíží až k infračervnému záření.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=TfA9-s4LdXQ&w=560&h=315]

Sony Starvis je tak ještě větším světelným trhákem, než bylo představení fotoaparátu A7S II, jedním z nejlépe uzpůsobených pro fotografování za nedostatku světla.

Poslední aktualizace 30. října 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře