Sony odkrývá objektiv FE 50 mm f/1.4 s 11 lamelami clony

Až dosud byla v nabídce Sony pro full frame bezzrcadlovky pouze jediná padesátka se světelností f/1.8. To však mění nový model Zeiss Planar T* FE 50 mm f/1.4. Objektiv má slovy výrobce nabídnout výjimečný výkon, kvalitní obraz až do nejzazších rohů snímku a vynikající kontrast obrazu.

Kromě vysoké světelnosti se může novinka pochlubit 11 lamelami clony (pro srovnání současná padesátka jich má 7, o něco dražší a kratší ohnisko FE 55 mmm f/1.8 pak 9). Takový počet lamel slibuje pěkný kruhový bokeh.

sony2

Objektiv je tvořen celkem 12 optickými prvky, mezi nimiž najdeme asferické členy i ED skla s velmi nízkým rozptylem světla, které redukují sférické a chromatické vady.

Ostření zajišťuje ultrazvukový SSM motorek s tichým chodem. Pro ty, kdo natáčí videa, se bude hodit přepínač clonového kroužku, který umožňuje jeho hladký chod.

Objektiv bychom na pultech měli vidět už tento měsíc. Cena byla stanovena na 1 500 dolarů, v přepočtu tedy na necelých 37 tisíc Kč. Přesná cena pro český trh zatím známa není.

Poslední aktualizace 14. července 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře