Sigma uvádí první full frame zoom se světelností f/2

Nejnovějším přírůstkem v uznávané řadě Art je vysoce světelný objektiv Sigma 24-35 mm f/2 určený pro full frame snímače. Díky  zvolenému rozsahu zoomu tak může snadno nahradit oblíbená ohniska 24 mm, 28 mm a 35 mm.

Objektiv se skládá z 18 prvků v 13 skupinách, minimální clona je f/16 a nejmenší zaostřovací vzdálenost činí 28 cm. Clona se skládá z devíti lamel. Vynikající kvalitu obrazu mají zajišťovat speciální prvky FLD (F Low Dispersion) a SLD (Special Low Dispersion) včetně dvou asférických čoček. Tato konstrukce složí k redukci sférického zkreslení, chromatické aberace a zakřivení. Ostřící systém je vybaven vylepšeným algoritmem autofokusu a motorem HSM pro rychlé, přesné a tiché ostření.

Objektiv Sigma 24-35 mm f/2 DG HSM Art váží 940 gramů, průměr filtru je 82 mm. Dostupný bude ve verzích pro bajonety Canon EF, Nikon F a Sigma SA. Cena zatím nebyla stanovena.

Poslední aktualizace 20. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře