Sigma 24–35 mm f/2 DG HSM je nejrychlejším full frame zoom objektivem

Do populární série objektivů Art společnosti Sigma přibude brzy nový kousek s rozsahem ohnisek 24–35 mm a s konstantní světelností f/2 v celém rozsahu. Objektiv je určen primárně pro full frame zrcadlovky.

Záměrem Sigmy je nahradit jediným objektivem tři oblíbená ohniska 24 mm, 28 mm a 35 mm. Minimální zaostřovací vzdálenost objektivu je 28 cm, maximální zvětšení pak 1:4,4. Novinka se tak dobře hodí pro portréty, detailní záběry, stejně jako pro krajinářskou fotografii.

Vysokou kvalitu obrazu zajišťuje sedm SLD prvků (Special Low Dispersion) se dvěmi asférickými čočkami, jeden prvek FLD (F Low Dispersion) a také antireflexní vrstva Super Multi-Layer Coating, která slouží k redukci odlesků. O tiché a velmi rychlé ostření se stará hypersonický motorek HSM.

Sigma 24–35 mm f/2 DG HSM by měla být dostupná už tento měsíc za cenu, která v přepočtu činí přibližně 25 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 18. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře