Série portrétů vypráví melancholický příběh o životě v garážích a přívěsech

Čínská fotografka Wenxin Zhang, která zakotvila v Kalifornii, vytvořila cyklus fotografií Goodnight Stories, který je zároveň odpovědí na její vlastní pocity cizince v novém městě a prostředí.

Poté,  co se nastěhovala do San Franciska, našla Zhang komunitu lidí, kteří bydleli různými alternativními způsoby v garážích, přívěsech, lodích či stanech a vyptala si od nich svolení je v jejich příbytcích fotografovat.

laststop2012 052

laststopiii 093

2

3

Vznikl tak soubor fotografií, který vypráví hořce romantické historky z života portrétovaných. Ačkoliv z fotek může na diváka dýchat až pohádková svoboda, realita lidí, s nimiž se Zhang setkala mnohdy sestávala z osobních bankrotů, problémů s pěnězmi, zdravím či depresemi.

13

 

last stop iv 007

laststopiii 003

Wenxin Zhang podtrhuje sérii doprovodným dialogem, v němž matka chlácholí své dítě, zda bude mít dost peněz na vlastní domov, až vyroste. Mezi snímky a řádky tak vyvstává myšlenka, že domov je tam, kde si ho vytvoříme.

9

26

Via Featureshoot.com

Poslední aktualizace 22. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře