Samyang přichází s dvojící Rokinonů s ohnisky 50 a 21 mm

Duo nových světelných objektivů Rokinon představil výrobce Samyang Optics. Rokinon 50 mm f/1,2 a širokoúhlý 21 mm f/1,4 jsou kompatibilní s bajonety Canon EF-M, Fujifilm X, Mikro 4/3 a Sony E. Oba dva disponují pouze manuálním ostřením, ale byly obdařeny asférickými členy a vrstvou Ultra Multi-Coating zabraňující nežádoucím odleskům.

Rokinon2

Rokinon 50 mm f/1,2 je koncipován jako portrétní objektiv, vzhledem ke crop faktoru je ekvivalentní ohnisku 75 mm na APS-C fotoaparátech a 100 mm na Mikro 4/3. Objektiv je zkonstruován z devíti prvků v osmi skupinách, oproti 21mm modelu obsahuje také ED člen (Extra Low Dispersion) zajišťující ostřejší snímky s plnější barevností. Rokinon 21 mm f/1,4 je ekvivalentní ohnisku 31,5 mm na APS-C čipech a 42 mm na systémech Mikro 4/3.

Rokinon3

Rokinon4

Dvojice nových modelů bude dostupná na začátku října, ceny byly v přepočtu stanoveny na cca 13 tisíc Kč za 50 mm a necelých 12 tisíc Kč za 21 mm.

 

Poslední aktualizace 22. září 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře