Samsung přichází s novými řadami výkonějších paměťových karet

Dvě nové řady paměťových karet PRO Plus a EVO Plus od společnosti Samsung přináší především vyšší přenosovou rychlost. Dostupné budou ve formátu SD i microSD.

Řada PRO Plus je přizpůsobena potřebám záznamu 4K videa, při čtení dosahuje rychlosti 95 MB/s, při zápisu pak 90 MB/s. Vyrábět se bude ve velikostech 32 GB a 64 GB. Karty řady EVO Plus disponují rychlostí čtení 80 MB/s, u zápisu je to pouze 20 MB/s, kapacitně však nabízí větší rozsah – 32 GB, 64 GB a 128 GB. Na kartu s nejvyšší kapacitou by se dle výrobce mělo vejít až 10 940 fotografií. Obě karty splňují standardy UHS-I a Class 10.

Řady karet PRO Plus a EVO Plus by měly být odolné vůči vodě, rentgenovému záření, působení magnetů a mohou pracovat v teplotním rozsahu od -25 °C do 85 °C. V květnu budou dostupné pouze verze microSD, formát SD se na trhu objeví později.

Poslední aktualizace 8. května 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře