S objektivem Entaniya Fisheye si uvidíte i za záda

Japonská společnost Entapano vyrábí především objektivy pro GoPro kamery. Se svou poslední novinkou se ale přiklonila k fotoaparátům s Mikro 4/3 snímači a zkonstruovala fisheye objektiv se zorným úhlem 250°.

imgcircle

Entaniya Fisheye 250 je stále ve vývoji a tak se specifikace mohou ještě měnit. Zatím jsou plánovány tři verze objektivu s různými ohniskovými vzdálenostmi podle velikosti výsledného kruhového obrazu. Na výběr budou ohniska 2,3 mm f/2.8, 3 mm f/2.8 a 3,6 mm f/4.0. Společnost Entapano uveřejnila také ukázkový snímek pořízený fotoaparátem Olympus PEN-F, který naznačuje, jak budou snímky pořízené novým objektivem vypadat.

pa090017

Zkonstruovat objektiv s takovým zorným úhlem není zrovna jednoduché. Celkem má obsahovat 18 prvků ve 12 skupinách, včetně 3 prvků s extra nízkým rozptylem. Předpokládaná cena se v přepočtu pohybuje okolo 90 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 21. října 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře