S Google Glass budeme možná v budoucnosti fotit pomocí prstů

V laboratořích společnosti Google se chystá mazaná novinka, s kterou by se fotografování a kompozice snímku rovnaly pouhému zarámování obrazu prsty na rukou. Alespoň tak naznačuje patent, který Google nedávno podal.

framingscene

Google v patentu představuje návrh zařízení, které je schopné detekovat ruce uživatele a pořídit fotografii v závislosti na tom, v jaké pozici se ruce nachází a jaký tvar zobrazují. Podle publikovaných obrázků prsty tvořící obdélník slouží ke zhotovení fotografie na šířku, ruce držené podélně vedle sebe vyústí v snímek na šířku. Možné by mohlo být také pořizovat fotografie ve tvaru kruhu, za pomoci kruhového rámečku vytvořeného prsty.

circle

Zda bude patentovaný systém součástí příští verze Google Glass zatím nebylo potvrzeno ani vyvráceno. Poslední generace umožňovala uživateli fotografovat pomocí tlačítka na boční straně zařízení nebo hlasovým příkazem.

Via Quartz

Poslední aktualizace 10. července 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře