Ricoh představil objektiv HD Pentax-D 35 mm pro středoformátové zrcadlovky

Nový širokoúhlý objektiv s označením HD PENTAX-D FA645 35 mm F3,5 AL [IF] vyrobila firma Ricoh speciálně pro středoformátové zrcadlovky Pentax 645D a 645Z. Na těchto tělech se v pojetí kinofilmového políčka chová jako ohnisko 27,5 mm.

1242807148

Optická konstrukce zahrnuje hybridní asférické prvky i sklo s vysokým refraktivním indexem a nízkou disperzí pro efektivní kompenzaci chromatických a sférických aberací. Konstrukce také napomáhá zachování ostrosti a jasu fotografií až ke krajům obrazu. K redukci odlesku je použita vrstva HD Coating. Ochranná vrstva SP Coating odpuzuje vodu a mastnotu.

Vzhledem k použitému ohnisku se objektiv hodí pro široké záběry krajin či architekturu. Minimální zaostřovací vzdálenost je 0,3 metru a maximální zvětšení dosahuje hodnoty 0,25x.

Objektiv bude dostupný v polovině prosince. Cena byla v přepočtu stanovena na necelých 60 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 12. listopadu 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře