Ricoh má konečně svůj full frame – Pentax K-1 je oficiální

Po měsících napínání a teaserů společnost Ricoh konečně představila svou full frame zrcadlovku Pentax K-1 s 36Mpix CMOS snímačem a početnými inovacemi. O těch výrobce tvrdí, že nemají na poli zrcadlovek obdoby.

k1topview

Snímač nového Pentaxu není zatížen anti-aliasing filtrem, nabízí tedy vyšší ostrost. K zabránění efektu moiré, slouží místo něj simulátor tohoto filtru. K-1 disponuje maximální citlivostí ISO 204 800 a o zpracování obrazu se stará nový PRIME IV obrazový procesor umožňující záznam 14bitového RAW.

pentaxk1diagonal

Mezi některé z funkcí, kterými je fotoaparát vybaven patří technologie SR II Shake Reduction, která pomocí pětiosého systému zabraňuje roztřesení obrazu s kompenzací až 5 EV. Novinkou je mechanismus automatického ostření SAFOX 12 s 33 ostřícími body. Zrcadlovka obsahuje také funkci Real-Time Scene Analysis System, která jak název napovídá provádí téměř okamžitou analýzu fotografované scény – pomocí umělé inteligence dovede optimalizovat nastavení expozice, barev či pohybu.

backview

Pentax K-1 je poměrně kompaktní zrcadlovka, tělo váží přibližně 1000 g. Proti prachu, povětrnostním podmínkám a mrazu je utěsněno na 87 místech. Na zadní straně najdeme do různých úhlů výklopnou 3,2″ LCD obrazovku s 1,04 millionem bodů. Hledáček má téměř stoprocentní pokrytí.

Fotoaparát bude dostupný od dubna letošního roku, cena byla v přepočtu stanovena na přibližných 45 tisíc Kč.

Poslední aktualizace 18. února 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře