Pulitzerova Cena 2014 za fotografii zveřejněna

Pocty za získání Pulitzerovy ceny tento rok putují ke dvěma fotografům z New Yorku.

Dva ocenění – prvním fotografem je Tyler Hicks, který zvítězil v kategorii Breaking News Photography, díky své práci a odvaze během dokumentování teroristického útoku v nákupním centru v Keňi. Joshi Hanerovi patří vítězství v kategorii Feature Photography za jeho dokument o návratu do života Jeffa Baumana. Ten přišel o obě dolní končetiny při bombovém útoku v Bostonu během probíhajícího maratonu.

Zveřejněni byli také finalisté John Tlumacki, David L. Ryan, Goran Tomasevic za kategorii Breaking News Photography a Lacy Atkins, Michael Williamson za Feature photography.

Po návratu do života se oběť bombového útoku Jeff Bauman vrací domů – některé pohyby mu způsobují velké bolesti a není schopný zdolat schody do domu (foto: Josh Harner, The New York Times).

Poslední aktualizace 21. května 2014

11 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře