Project Oxford experimentuje s rozpoznáváním emocí na fotografiích

Pod hlavičkou Microsoftu vzniklo portfolio chytrých nástrojů s názvem Project Oxford. Mezi jednotlivými službami, které nabízí zejména vývojářům pro jejich vlastní aplikace, najdeme i demo rozpoznávače emocí lidí zachycených na fotografiích.

Služba Emotion Recognition je založena na detekci obličejů. Vychází z toho, že některé základní emoce jsou lidmi po celém světě vyjadřovány stejnými výrazovými prostředky, bez ohledu na kulturní charakteristiky.

Screenshot_4

Jako vstup aplikaci slouží obrázek o minimálním rozlišení 36 x 36 pixelů, nejlepších výsledků dosahuje nástroj u frontálního pohledu. Nástroj sám zarámuje jednotlivé obličeje a podle parametrů výrazu každému obličeji přiřadí číselné skóre v jedné z těchto kategorií: vztek, pohrdání, odpor, strach, štěstí, neutrální výraz, smutek a překvapení. Nejvyšší skóre je zpravidla označeno jako detekovaná emoce.

Projekt rozpoznávání emocí je zatím v experimentální fázi. Demo si můžete vyzkoušet na stránkách Project Oxford.

Fotografie: microsoft.com

Poslední aktualizace 12. listopadu 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře