Přijďte na fotografickou jam session Pavla Baňky a jeho hostů

Ústecký Dům umění až do druhé poloviny května hostí výstavu fotografií Reflexe – Jam session Pavla Baňky a jeho hostů. Výstava je zároveň oslavou Baňkových 75. narozenin a bilancí jeho fotografické tvorby, kde představuje také autory, kteří se významným způsobem zapsali do jeho života. Najdeme mezi nimi i několik umělců nefotografů.

Baňka vystaví několik desítek černobílých snímků ze tří chronologicky řazených cyklů Konstrukce, Figurace a Abstrakce. Jeho hosté pak dle svého výběru reagují na jednu konkrétní fotografii vlastní tvorbou.

Pavel Baňka patří k výrazným představitelům české fotografie. Od roku 1995 vede ateliér Fotografie na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, jehož je zakladatelem. Založil a vede také časopis Fotograf.

Výstava v Domě umění Ústí nad Labem potrvá do 21. května 2016. Otevřeno je od úterý do středy od 10 do 18 hodin, každou středu je pak vstup volný.

Titulní fotografie: © Univerzita Jana Evangelisty Purkyně

Poslední aktualizace 21. dubna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře