Portréty veteránů nahlíží za oponu války

Téměř před třemi lety začal fotograf David Jay pracovat na svém projektu The Unknown Soldier. Pokusil se zachytit krutost válečných konfliktů v Iráku a Afghánistánu prostřednictvím portrétů vojáků, kteři byli v těchto válkách zraněni.

DSC_6637

Davidu Jayovi se podařilo vytvořit soubor silných, pronikavých a emotivních snímků, které se neprohlíží zrovna lehce. Jay věří, že vidět, co válka může způsobit, je cestou k skutečnému pochopení jejích důsledků. „Posloucháme zprávy o tom, kolik lidí bylo zabito, kolik zraněno, ale už si nepředstavíme, jak zranění můžou vypadat,“ řekl Jay v rozhovoru pro stanici NPR.

Nicholas-Vogt

Layla

Letos v květnu proběhla ve Washingtonu první výstava cyklu The Unknown Soldier. Fotografie byly také zařazeny do Knihovny Kongresu USA jako součást dokumentace válek v Iráku a Afghanistánu.

Fotografie: David Jay

Poslední aktualizace 3. června 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře