Portrétní objektiv Velvet 56 rozšiřuje rodinu kreativních skel Lensbaby

Společnost Lensbaby, která je známá svými kreativními objektivy umožňujícími experimentovat s ostrostí, přichází na trh s novinkou Velvet 56 pro působivé fotografie se snovou atmosférou.

Konstrukcí a vzhledem se Lensbaby inspiruje u klasických portrétních objektivů z poloviny dvacátého století. Objektiv je celokovový s pevným ohniskem 56 mm, světelností f/1,6 a maximálním poměrem zvětšení 1:2.

Minimální zaostřovací vzdálenost je 13 cm. Můžete tak plynule přecházet od fotografování portrétů k zachycení drobných detailů na úrovni makro objektivů.

portret_velvet

makro_velvet

Výrobci slibují, že díky optické konstrukci objektivu získají vaše fotografie sametový éterický nádech. Při otevřené cloně dosahují snímky snivého zastřeného vzhledu, přicloněním nabývá obraz na ostrosti, ale zůstává jemný a vzdušný.

portret_velvet2 detail_velvet2

Objektiv bude k dispozici s bajonetem pro Canon, Nikon, Sony A a Pentax a také pro kompakty s výměnnými objektivy Micro 4/3 (Olympus a Panasonic), Sony E, Samsung NX a Fuji X. Cena byla stanovena na 499 dolarů.

Fotografie: lensbaby.com

Poslední aktualizace 12. dubna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře