Porozumění na fotografii

Po roce, ve kterém na většině kontinentů došlo k potyčkám a bojům různých stran, je důležité pamatovat na to, že jsme všichni lidé na jedné lodi.

Fotografie z potyček lidí a pouličních nepokojů, na kterých je zachycen vztah protestujících a pořádku-tvůrců, jsou vždy dramatické a plné emocí. Server Distractify vybral těch 35 nejlepších, ve kterých se na vzdory násilí projevila láska lidí. Fotografům se podařily zachytit na snímky sympatie obou stran mezi sebou navzájem. Většina snímků v galerii pochází z posledních pěti let, ale lze narazit i na snímky staršího data, například z roku 1967 během války ve Vietnamu.

Těžkooděnec a protestující proti chudobě a korupci sdílí pláč – Sofie, Bulharsko 2013, zdroj: www.reddit.com.

Poslední aktualizace 5. února 2014

51 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Martin Kuchař

O fotografování se zajímal odmalička, ale profesně začal až před sedmi lety. Působil v Ateliéru Grafického Designu a Multimédií na Fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a stal se pravidelným autorem článků v časopisech DIGIfoto a Computer. Nejvíce se věnuje produktové, abstraktní a surrealistické fotografii. Ve volných chvílích hraje na kytaru, provozuje japonský šerm, nebo se věnuje grafickému designu.

Číst všechny články.

Komentáře