Poprvé v Čechách se představí držitel Turner Prize Wolfgang Tillmans

Do českobudějovického Domu umění zavítal německý umělec a fotograf žijící v Londýně Wolfgang Tillmans. Tillmansovo dílo je v České republice vystavováno vůbec poprvé. Expozice nabídne průřez jeho intimními i sociálně politickými snímky.

O Tillmansovi se mluví jako jednom z nejvlivnějších fotografů své generace. Držitel prestižní ceny Turner Prize v galerijních instalacích pracuje s obrazy jako s objekty v prostoru. Své snímky zpracovává v různých velikostech, různými technikami, skládá je v mnohadílné celky, které mnohdy instaluje i přes plochu stěn.

Výstavu Wolfganga Tillmanse je možné shlédnout v Galerii současného umění a architektury Domu umění v Českých Budějovicích. Nejdete jej na Senovážného náměstí a snímky zde budou k vidění do 27. prosince 2015.

Poslední aktualizace 27. listopadu 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře