Pohleďte do duše básníků skrze portréty jejich rukou

V Ateliéru Josefa Sudka můžete v těchto dnech navštívit fotografickou výstavu výtvarníka Viktora Karlíka se jménem Ruce básníků. Autor ve své sérii představuje zhruba třicítku čekých básníků ve snaze postihnout jejich osobnost, individualitu a spjatost s básnickou tvorbou prostřednictvím pečlivé studie jejich rukou.

Karlík začal na sérii pracovat v 90. letech. Na ruku nahlíží jako na část těla, která se neumí „přetvařovat“, kterou kromě prstenů či úpravy nehtů nelze jakkoliv pozměnit a zastřít její původní vizáž. Ruka mu slouží jako reprezentace pravé identity, ale také jako spojovník s tvorbou portrétovaných. Bez rukou není básní, říká touto výstavou.

Viktor Karlík je výtvarníkem a redaktorem, spoluzakladatelem samizdatové Revolver Revue, kde dodnes působí. Výstava Ruce básníků potrvá v Ateliéru Josefa Sudka až do 8. dubna. Navštívit ji můžete denně kromě pondělí od 12 do 18 hodin na ulici Újezd v Praze, kde galerie sídlí.

Titulní fotografie: Egon Bondy (nahoře), J. H. Krchovský (dole) – Viktor Karlík

Poslední aktualizace 11. března 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře