Podívejte se jak se od roku 1880 proměnily snímky z dovolené

Krátké video, které na svém blogu publikovala s společnost Hoppa provozující online rezervační dopravní systém, vás provede postupnými proměnami prázdninových snímků. Ty jsme si dříve zakládali do alba a dnes věšíme na sociální sítě. Sled fotografií s ubíhající časovou osou ukazuje nejen měnící se trendy, ale i to, jak je ovlivnily nové technologie.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=47z_ceHiShA&w=560&h=315]
 

Dokud nebyly fotoaparáty dostatečně jednoduché a přenosné, ani snímky z dovolené nemohly být příliš dostupné. To se změnilo zejména rokem 1888, kdy Kodak představil první tzv. „skříňovou“ fotografickou kameru na svitkové filmy s příznačným reklamním sloganem „Vy stisknete tlačítko – my uděláme to ostatní.jpg“ Do vývoje pak také zasáhla i Leica, která se svým prvním fotoaparátem z roku 1925 zasloužila o rozšíření kinofilmu.

Video také zaznamenává nástup Polaroidů v padesátých letech, jednorázových fotoaparátů, fotoaparátů v mobilech a konečně také sociálních sítí a módy selfie.

Na závěr přidává Hoppa pěkné početní srovnání. Zatímco v roce 1900 bylo finančně dostupných zhruba 250 tisíc fotoaparátů, dnes koluje v oběhu okolo 1,5 miliardy telefonů schopných pořizovat snímky.

Poslední aktualizace 28. července 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře