Pentax K-3 II přínáší nové funkce a vylepšení

Po více než roce, co je na trhu zrcadlovka Pentax K-3, přichází společnost Ricoh s její inovovanou verzí K-3 II.

Tělo nového modelu je stejně jako u jeho předchůdce zhotoveno z hořčíkových slitin a nerezové oceli, fotoaparát je vybaven APS-C snímačem s rozlišením 24,35 efektivních megapixelů. Počet ostřících bodů ostřícího systému zůstává na 27, stejně tak se nemění rychlost sekvenčního snímání 8,3 snímků za sekundu.

017_k3-2

Novinkou je však přidání funkce Pixel Shift. Tato technologie posouvá snímačem o vzdálenost jednoho pixelu a vyfotí čtyři snímky, které následně složí dohromady. Vzniklá fotografie díky tomu získá vyšší rozlišení, lepší barevnost a menší šum.

018_k3-2

Oproti svému předchůdci je model vybaven také systémem GPS, funkcí vyrovnání horizontu nebo technologií Astrotracer, která z polohy přístroje dokáže určit, jak naklonit čip, aby se hvězdy při fotografování nerozmazaly.

014_k3-2

Pentax K-3 II bude v prodeji od května 2015 v přepočtu za 27 tisíc korun. Více informací najdete na stránkách firmy Ricoh.

 

Poslední aktualizace 24. dubna 2015

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře