Patenty a šuškanda o nových objektivech Canon a Sigma

Čtveřice objektivů, po dvou od společnosti Canon a po dvou od společnosti Sigma, nás možná čeká v blízké či delší době. Ve všech čtyřech případech jde o objektivy typu zoom.

Zatím nejblíže se jeví vydaní skla Canon EF 16–35 mm f/2.8L III. Podle serveru Canon Rumours bychom se oficiálního uvedení mohli dočkat už v červnu tohoto roku. Zdroj serveru se vyjádřil, že objektiv si poradil se největšími slabinami svého předchůdce. Detailní specifikace ani ceny zatím známy nejsou.

Canon si také podal patent na objektiv s ohniskem 15–50 mm pro bezzrcadlovky s APS-C snímačem. Světelnost objektivu bude činit f/3.5–5.6. Soudě dle parametrů by se mohlo jednat o setový objektiv k některému fotoaparátu Canon EOS M.

Sigma má na kontě patenty dva – na objektiv Sigma 70–200mm f/2.8 OS Sport a dlouho očekávaný 24-70mm f/2.8 DG OS HSM Art.

 

Poslední aktualizace 19. května 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře