https://www.milujemefotografii.cz/wp-content/uploads/2011/06/17062011_titulni_pateček.jpg

Páteček: S digitálem v podzemí

Nové kompakty jsou stále menší, ke středoformátu za čtvrt milionu dostanete obejktiv zdarma, lední medvědi přicházejí o své kry a v podzemí je občas moc hezky.

Olympus představil novinku v podobě ultrazoomového fotoaparátu s označením SZ30-MR. Digitál má objektiv s rozsahem 25–600 mm, což značí 24násobný optický zoom, jeho světelnost je pak F3–F6,9. Podobně jako předchozí novinky i SZ30-MR je vybaven duálním obrazovým procesorem TruePic V, který umožňuje natáčení full HD videa společně s fotografováním. Rozlišení snímače je 16 Mpx, rychlost snímání dosahuje 9 sn./s. Zdroj: iFotovideo.cz

Velmi kompaktní fotoaparát představil Panasonic, pokračovatel řady GF nese označení GF3 a je jedním z nejmenších kompaktů s výměnnými objektivy na trhu. V útrobách je snímač formátu 4/3 s rozlišením 12 Mpx. Oproti předchůdci je zásadní rozdíl ve způsobu ovládání. GF3 má minimum tlačítek a veškeré funkce a nastavení se provádí výhradně na velkém dotykovém displeji. Zdroj: iFotovideo.cz

Další novinkou od Panasonicu je objektiv s ohniskem 25 mm a výbornou světelností F1,4. Po nasazení na kompakty Panasonic a Olympus dostane uživatel přepočtené ohnisko 50 mm, jedná se tak o ideální základní objektiv pro každodenní fotografování.

Objektiv Panasonic 50mm F1,4

Objektiv Panasonic 50mm F1,4

Zdroj: Digimanie

Ricoh patří mezi menší výrobce fototechniky, přesto se však zvládl zapsat do dějin digitální fotografie svým konceptem fotoaparátu Ricoh GXR. Nyní uvádí na trh odolný fotoaparát Ricoh PX, který má 16 Mpx snímač a pětinásobný optický zoom. Podle výrobce by měl vydržet pád z výšky 1,5 metru či hodinový pobyt pod vodou v třímetrové hloubce.

Odolný kompakt Ricoh PX

Odolný kompakt Ricoh PX

Zdroj: Digimanie

Máte-li v kapse zbytečných 250 000 Kč a uvažujete o přechodu na středoformát, pak zbystřete. Společnost ExcelFoto vyhlásila neodolatelnou nabídku na fotoaparát Mamiya 645DF s digitální stěnou Mamiya DM 28 a objektivem LS 80 mm F2,8 D s centrální závěrkou. Při koupi setu dostanete objektiv zcela zdarma, přičemž jeho běžná cena je kolem 45 000. Lákavá nabídka, nemyslíte?

Mamiya 645D v setu s digitální stěnou a objektivem

Mamiya 645D v setu s digitální stěnou a objektivem

Zdroj: Grafika.cz

Objektivy Lensbaby, určené pro kreativní práci především se selektivní hloubkou ostrosti, jsou na trhu již nějaký ten pátek. Redakce webu Fotoaparát se podívala do historie těchto objektivů a přináší vcelku pěkný průřez nabídkou, který může usnadnit také výběr konkrétního kusu. Tušili jste, že první pokus vznikl z hadice, která se používá u vysavačů?

Portfolilo Lensbaby objektivů

Portfolilo Lensbaby objektivů

Zdroj: Fotoaparát.cz

National Geographic přinesl reportáž o životě ledních medvědů, jejichž přirozené teritorium je stále více ohroženo z důvodu tajících ledovců. Fotoreportáž s názvem „Na tenkém ledě“ přináší fascinující pohled na život ledních medvědů v jejich přirozeném prostředí.

Lední medvěd na ledové kře

Lední medvěd na ledové kře

Zdroj: National Geographic

Podzemí je sjednocujícím prvkem fotografií, které přinesl web Atlantic, pohled do tunelů, jeskyní či stanic metra je velmi zajímavý, zvláště když se fotografové soustředí na malé detaily, jako v tomto případě.

Vstup do podzemí

Vstup do podzemí

Zdroj: Atlantic

Imigrace je velkým problémem prakticky po celém světě, kde se snaží obyvatelé z rozvojových zemí dostat do vyspělejších států. Způsobů, jak přejít tajně hranici, je mnoho. Některé z nich, společně s ukázkou toho, jak imigranti přežívají, přinesl server Big Picture.

Rentgenový snímek kamionu s imigranty

Rentgenový snímek kamionu s imigranty

Zdroj: Boston.com

Fotograf Andrew de Freitas názorně předvedl, jak se dá využít vícenásobné expozice v kreativním slova smyslu a spojil dva odlišné světy dohromady.

Vícenásobná expozice přináší zajímavé výsledky

Vícenásobná expozice přináší zajímavé výsledky

Zdroj: Fubiz.net

A na závěr si dáme jednu starou klasiku

Okomentujte článek