Pastelové snímky plaveckého bazénu vynesly slovenskou fotografku až na stránky Guardianu

Sytě pastelové barvy s teplým nádechem a minimalistické tendence utváří atmosféru fotografií z plaveckého bazénu slovenské autorky Márie Švarbové. Působivá série neunikla ani očím zahraničních médií, a její snímky si tak mohou prohlédnout i čtenáři britského Guardianu.

Fotografiím dominuje kontrast mezi jasnou červenou a odstíny modré. Nechybí jim čistota ani precizní kompozice. Postavy plavkyň a plavců zaujímají statické pózy s minimálním výrazem a podtrhují tak celý koncept. Ten zdůrazňuje výtvarnou stránku fotografie.

6

Mária Švarbová původně vystudovala restaurátorství a archeologii, od roku 2010 se ale věnuje fotografii. Podařilo se jí získat smlouvu s prestižním americkým časopisem Vogue. Její práce vystaví Sakura gallery v Paříži a dalších 80 světových galerií. Celé portfolio Márie Švarbové si můžete prohlédnout na jejím webu.

4 5 1 2 3

Poslední aktualizace 21. července 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře