Panasonic představil objektiv Leica 100–400 mm

S novým teleobjektivem Leica DG Vario-Elmar 100–400 mm f/4–6,3 ASPH přichází firma Panasonic. Jde o vůbec nejdelší ohnisko pro fotoaparáty Micro 4/3 a má disponovat velmi rychlým autofokusem.

panasonic2

V měřítku kinofilmového políčka je rozsah objektivu ekvivalentní 200–800 mm. Tento kousek tvoří 20 prvků ve 13 skupinách, clona čítá 9 lamel. Nechybí ani systém optické stabilizace redukující nechtěné otřesy. Mezi členy objektivu najdeme jeden asféricky a jeden UED člen extrémně nízkou disperzí pro ostré fotografie bohaté na detaily.

Objektiv je také vybaven stativovou objímkou, která brání tomu aby se ovládací prvky objektivu posouvaly ze svého místa. Objektiv je odolný proti prachu a vlhkosti. V obchodech jej uvidíme na počátku dubna a cena byla v přepočtu stanovena na necelých 45 tisíc korun.

Poslední aktualizace 9. ledna 2016

0 0
Děkujeme! Nasdílejte prosím článek dál, ať se o něm dozví další lidé.

Autor: Dáša Husárová

Nejraději fotím v ulicích, chci se v nich ztratit, abych viděla. Neopakovatelné v každodenně se opakujícím. Malé příběhy, kousky lidí. Pátrám po světle - v městech, lesích i tvářích.Kromě webu www.asasarova.com, mě najdete i na blogu vtichulisky.tumblr.com.

Číst všechny články.

Komentáře